İddaa sistem tek bir kuponda birçok kombinasyon yapabileceğiniz bir iddaa tahmin sistemidir. İddaa sistem ile bir tek kuponda oynayacağınız farklı maçlar sayesinde şansınızı arttırabilirsiniz. İddaa sistem nedir sorusunun cevabı size farklı sistem seçme imkânı tanıyan ve yanılma payınızı da kupona dâhil eden bir iddaa yolu olarak tanımlanabilir. İddaa sistemde seçtiğiniz maç sayısı ve seçtiğiniz sistem ile kazanma şansınızı arttırabilirsiniz. Tüm iddaa oyunlarında amaç tahmin yürüterek kazanma şansını arttırmaktır. Sistem farkı ise size tahminlerinizde yanılma hakkı tanımasıdır. Ve sistem ile tek kupon yaparak birçok maç oynayabilirsiniz.

İddaa sistem oynarken iddaa sistem tablosu önemli bir yerde durmaktadır. Bu tablo izsin rehberiniz olacaktır. Sistem oynarken sistem alanında işaretleyeceğiniz maç sayısı ve tahminde bulunulan maç sayısı kupon yapmanızı sağlayacaktır. İddaa sistem tablosu ilk bakışta size karışık gelebilir. Nasıl hesaplama yapacağınızı öğrendiğinizde kolaylaşacaktır.

 

İddaa Sistem Hesaplama Tablosunu Anlamak

İddaa sistem tablosunu anlamak için önce tabloyu iyice incelemek gerekiyor. Tabloda yukarıdan aşağıya doğru sıralanan satırlar kaç maç oynadığımızı belirliyor. Soldan sağa doğru olan sütunlarda oynadığımız sistem çeşidini ifade ediyor. İddaa sistem açıklamaları için bu tabloyu kavramak önemlidir. Yani iki ayrı şey yapıyoruz. Birincisi tabloda kaç maç oynayacağımızı belirliyor ikincisi ise hangi sistemde oynayacağımızı seçiyoruz. Sistem tablosu size,  hangi sistemin kaç para ödeyeceğini gösteriyor. Yani kupon yaparken bu hesaplama ile ne kadar verip ne kadar alabileceğinizi görüyorsunuz.

İddaa sistem hesaplama tablosunda oynadığımız maç sayısı ve oynadığımız sistem çeşidinin kesiştiği nokta kupon bedelini yani ne kadar para ödeyeceğimizi gösteriyor. Sistemde asıl amaç kupona yazdığınız maçlardan biri veya birden fazlası yatsa bile para kazanabilecek olmanızdır. İşte önemli olan burada kaç maç tutmayacağı ya da hangi maçların tutacağı bütünü ile yaptığınız sisteme bağlıdır.  Herkes kendi bütçesine göre sistem kuponu hazırlayabilir. İddaa sistem alacak para hesaplamaya dikkat ederek herkes sistem ile kazanabilir.

Banko Nedir?

Banko sistem kuponunda bulunan bir seçenektir. Bu seçenek ile emin olduğunuz maçları seçip sistem dışında bırakarak şansınızı arttırabilirsiniz. Ancak burada önemli olan seçilen maçların kesin bilinmesidir yoksa tüm kupon yatar. Banko seçeneği kuponun en altında yer almaktadır. İddaa sistem Banko maçlarınızı buradan seçerek işaretleyebilirsiniz.

İddaa Sistem Çeşitleri

İddaa’nın kuponlarda sunduğu yüzlerce farklı kombinasyonda sistem çeşidi bulunuyor, bunlardan en kazançlı sistem çeşitleri üzerinden giderek hangi sisteme oynamanız gerektiğini inceleyelim.

İddaa sistem 1:

İddaa sistemde en kolay sistemlerden biri olan iddaa sistem 1’de 1- 2 tane banko maç seçiyoruz. Sonra istediğimiz kadar maç ekleyebiliriz. Her maç için 1 TL ekleniyor. Yani 4 maça 4 TL ödüyoruz.

 

İddaa Sistem 2:

Bu sistemde en az iki banko maç seçmemiz gerekiyor. Bankoları seçtikten sonra altına dilediğimiz kadar maç ekleyebiliriz. İddaa sistem 2 nedir sorusunun cevabını şöyle yanıtlayalım; diyelim 2 banko maç seçtiniz ve 5 maç eklediniz. 2 banko sabit kalıyor onların yanına oynadığınız 5 maçtan kombinasyonlarla 2’şer maç ekleyerek dört maçlık 10 ayrı kupon oluşuyor. Sistem 2’de para kazanmanız için 2 banko daha doğrusu oynadığınız bankolar diyelim çünkü 3.4.5 bankoda oynayabilirsiniz size kalmış ve oynadığınız diğer maçlardan en az ikisi tutmak zorunda. Yani 2 maç tuttuğunda paranızı garantilemiş oluyorsunuz.

İddaa Sistem 2 3:

Sistem 2-3 az para ile oynanabilir ve oynanışı daha kolaydır. Yani, sistem 2-3, 4 TL ile oynanır.  Çok az maliyetlidir. Ve bu kuponda sadece 3 maç yazılır. Bu nedenle basit bir kupon oluşturarak para kazanabilirsiniz.  İddaa sistem 2 3’te sadece ilk yarı/maç sonucu şeklinde 3 adet maç yazılabilir. İddaa sistem 3 nedir sorusun cevabı da bu kombinasyonda bulunuyor. Bu kuponda 3 maçlık ilk yarı/maç sonucu tahminleri yer alması zorunludur unutmayalım.

Siz bu kuponU oynarken 3 adet iki maç içeren kupon yapmış oluyorsunuz. Örneğin A, B, C diye 3 farklı takım var diyelim. AC, AB, BC olarak 3 farklı maç olduğunu varsayalım. Bu üç maçın toplamından ise 1 adet kupon çıkmış oluyor. Bu nedenle de 3+1=4 TL ödeniyor. Sistem 2 3 bize en az 2 maçın tahmin olarak tutmasıyla kazandıracaktır.

Sistem 3 4:

Sistem 3 4 oynarken 3 ve 4 kısımlarını kupondan işaretliyoruz. Maç sayısını işaretliyoruz 4 olarak. Sol taraf 4 maç oynanacağını üst tarafta hangi sistemde oynayacağımızı gösteriyordu. Buradan iniyoruz kupunun altına. Yani sistem 3 4’ün olduğu kısımdan 4 maçlık kombinasyonda kaç farklı kuponun oluştuğunu buluyoruz. Baktığınız zaman iki farklı kupon çıkıyor gibi duruyor. Biri 3 maçlık diğeri 4 maçlık. 4 maçlık olan zaten kuponun tamamını gösteriyordu. İddaa sistem 4 nedir sorusu da burada cevaplanıyor, 3, 4 sistem kombinasyonu 4 ‘ü de içeriyor. 4 kupon çıkıyor bir de kuponun kendisi etti 5. Yani 5 TL’ lik kupon yapmış oluyoruz.

 

 

Comments are closed.

Post Navigation